Gaviscon mint Suspension - oficiální * návod k použití

NSTRUKTSIYA
pro lékařské použití
léčivého přípravku

Registrační číslo: LP 001624-04041

Obchodní název: Gaviscon ® Double Action

INN nebo název seskupení: nemá

Forma dávkování: Perorální suspenze [mint]

Složení
10 ml suspenze obsahuje:
léčivé látky: alginát sodný 500 mg, hydrogenuhličitan sodný 213 mg, uhličitan vápenatý 325 mg a pomocné látky: karbomer (974P) 65 mg, methylparahydroxybenzoát 40 mg, propylparahydroxybenzoát 6 mg, hydroxid sodný 26,67 mg, sacharinát sodný 10 mg, aroma máty 6 mg, voda (vyčištěná) až 10 ml.

Popis
Viskózní neprůhledná suspenze od téměř bílé až světle hnědé barvy s vůní máty.

Farmakoterapeutická skupina: prostředek k léčbě refluxní ezofagitidy.

ATC kód: А02ВХ.

Farmakologické vlastnosti
Tento lék je kombinací alginátu a antacid (uhličitan vápenatý a hydrogenuhličitan sodný).

Farmakodynamika
Při perorálním podání lék rychle reaguje s kyselým obsahem žaludku. To vytváří alginátový gel, který má téměř neutrální pH. Gel tvoří ochranný obal na povrchu obsahu žaludku a trvá až 4 hodiny, čímž účinně zabraňuje vzniku gastroezofageálního refluxu. V případě regurgitace vstupuje gel do jícnu, kde snižuje podráždění sliznice. Uhličitan vápenatý rychle neutralizuje kyselinu chlorovodíkovou žaludeční šťávy, což usnadňuje pocit pálení žáhy. Tento účinek je zvýšen přítomností hydrogenuhličitanu sodného v přípravku, který má také neutralizační účinek.

Farmakokinetika
Mechanismus účinku účinných látek léčiva nezávisí na absorpci do systémového oběhu.

Indikace pro použití
Symptomatická léčba chorob spojených s trávením, zvýšená kyselost žaludeční šťávy a gastroezofageální reflux (pálení žáhy, kyselé řasy), pocit těžkosti v žaludku, nepohodlí po jídle.

Kontraindikace
Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.
Dětský věk do 12 let.

S péčí:

  • závažné poškození ledvin
  • hypofosfatemie
  • hyperkalcémie
  • nefrokalcinóza Užívání během těhotenství a během kojení
    Léčivo může být použito během těhotenství a laktace, způsob použití a dávka
    Uvnitř
    Dospělí a děti od 12 let: 10-20 ml po jídle a před spaním (až 4krát denně).
    Maximální denní dávka je 80 ml.
    U starších pacientů není nutná změna dávky. Vedlejší účinky
    Ve vzácných případech (® Double Action a jiné léky by měly trvat nejméně 2 hodiny (zvláště při užívání blokátorů H)2-receptory histaminu, antibiotika ze skupiny tetracyklin, digoxin, fluorochinolony, soli železa, ketokopazol, neuroleptika, sodná sůl levotyroxinu, penicilamin, beta-adrenergní blokátory, glukokortikosteroidy, chlorochime a difosfáty). Zvláštní pokyny
    Obsah sodíku v 10 ml suspenze je 127,25 mg (5,53 mmol). To je třeba zvážit, pokud potřebujete dietu s omezeným obsahem soli, například s městnavým srdečním selháním a poruchou funkce ledvin.
    V 10 ml suspenze obsahuje 130 mg (3,25 mmol) vápníku. Proto je třeba při léčbě pacientů s hyperkalcémií, nefrokalcinózou a rekurentní tvorbou ledvinových kamenů obsahujících vápník dbát zvýšené opatrnosti. Přípravek Gaviscon® Double Action obsahuje antacida, která mohou maskovat příznaky závažných onemocnění gastrointestinálního traktu. Snad snížení účinnosti léku u pacientů s velmi nízkou hladinou kyselosti žaludeční šťávy. Děti s gastroenteritidou nebo s podezřením na selhání ledvin mají zvýšené riziko hypernatrémie. Nepoužívejte lék po dlouhou dobu, bez zlepšení během 7 dnů, měli byste se poradit se svým lékařem. Vliv na schopnost ovládat mechanismy a auto
    Droga neovlivňuje schopnost řídit vozidla a mechanismy, ani třídy jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí. Formulář vydání
    Suspenze pro orální podání [mint] t
    Na 150 ml, 200 ml, 300 ml nebo 600 ml v lahvích z tmavého skla s polypropylenovým krytem umožňujícím kontrolu prvního otvoru. Návod k použití je pod štítkem.
    Na 10 ml suspenze ve vícevrstvých pytlích (polyester, hliník, polyethylen). Na 4, 12 nebo 24 pytlích spolu s instrukcemi pro použití v kartonovém obalu
    Při teplotě ne vyšší než 30 ° C. Chraňte před mrazem.
    Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti
    2 roky.
    Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Lékárny
    Bez lékařského předpisu. Výrobce
    Rekitt Benkizer Helsker (Spojené království) Limited, Dansom Lane, Hull, East Yorkshire, HY8 7DS, Spojené království. Zastoupení v Rusku / adresa pro reklamace
    LLC "Rekitt Benkizer Helsker" Rusko, 115114, Moskva, Kozhevnicheskaya st., 14.

    http://medi.ru/instrukciya/geviskon-suspenziya-myata_2739/

    Gaviscon (suspenze): návod k použití

    Forma dávkování

    Perorální suspenze s příchutí máty

    Složení

    10 ml suspenze obsahuje:

    účinné látky: alginát sodný 500 mg,

    hydrogenuhličitan sodný 267 mg,

    uhličitan vápenatý 160 mg

    excipienty: karbomer, methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, mátový olej, hydroxid sodný, čištěná voda.

    Popis

    Viskózní neprůhledná suspenze, od téměř bílé až krémové barvy, s vůní máty.

    Farmakoterapeutická skupina

    Přípravky pro léčbu onemocnění spojených se zhoršenou kyselostí. Antivirová léčiva a léky pro léčbu gastroezofageálního refluxu (GORD). Další léky proti vředům a léky pro léčbu gastroezofageálního refluxu (GORD).

    Farmakologické vlastnosti

    Mechanismus účinku léku Gaviscon® je fyzikální proces a nezávisí na absorpci do systémové cirkulace.

    Při interním použití Gaviscon® rychle reaguje s kyselým obsahem žaludku. To vytváří alginátový gel, který má téměř neutrální pH. Gel tvoří ochranný obal na povrchu obsahu žaludku a trvá až 4 hodiny, čímž účinně zabraňuje vzniku gastroezofageálního refluxu. V případě regurgitace vstupuje gel do jícnu častěji než obsah žaludku, kde snižuje podráždění sliznice.

    Indikace pro použití

    Symptomatická léčba dyspepsie spojená se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy a gastroezofageálním refluxem (pálení žáhy, kyselé řasy), pocit těžkosti v žaludku po jídle, včetně těhotenství.

    Dávkování a podávání

    Dospělí a děti od 12 let: 10-20 ml po jídle a před spaním.

    U starších pacientů není nutná změna dávky.

    Děti od 6 do 12 let: 5-10 ml po jídle a před spaním.

    Děti do 6 let se nedoporučují.

    Vedlejší účinky

    Jsou možné alergické reakce (kopřivka, bronchospasmus, anafylaktické reakce).

    Kontraindikace

    Hypersenzitivita na kteroukoli složku léčiva, zejména na methylparaben, propylparaben.

    Dětský věk do 6 let.

    Lékové interakce

    Vzhledem k tomu, že uhličitan vápenatý, který je součástí léčiva, vykazuje antacidní aktivitu, měl by mezi užitím přípravku Gaviscon® a jinými léky trvat nejméně 2 hodiny (zejména pokud se užívají současně s blokátory H2 - receptory histaminu, antibiotika z tetracyklinu, digoxin, fluorochinolon, soli). železo, ketokonazol, neuroleptika, hormony štítné žlázy, penicilamin, beta-blokátory, glukokortikosteroidy, chlorochin a difosfáty a estramustin).

    Zvláštní pokyny

    Obsah sodíku v 10 ml suspenze je 141 mg (6,2 mmol). To je třeba vzít v úvahu, pokud je nutné dodržovat dietu s velmi omezeným obsahem soli, například v některých případech městnavého srdečního selhání a v případě poruchy funkce ledvin.

    Léčivo obsahuje 160 mg (1,6 mmol) uhličitanu vápenatého, což je třeba vzít v úvahu při předepisování léčiva pacientům s hyperkalcémií, nefrokalcinózou a chronickou pylonefritidou.

    Léčivo obsahuje methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, který může vyvolat alergické reakce (možná opožděného typu).

    Pokud nedojde ke zlepšení symptomů během 7 dnů, poraďte se se svým lékařem.

    Těhotenství a kojení

    Otevřené kontrolované studie zahrnující 500 těhotných žen a kumulované zkušenosti s použitím neprokázaly žádné významné nežádoucí účinky přípravku Gaviscon® na těhotenství nebo na zdraví plodu a novorozence. Přípravek Gaviscon® lze použít během těhotenství a během kojení, pokud je to klinicky nezbytné.

    Charakteristiky účinku léku na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné stroje

    Droga neovlivňuje schopnost řídit vozidla a mechanismy, ani třídy jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

    http://tab.103.kz/geviskon-suspenziya-instruktsiya/

    GAVISCON

    • Indikace pro použití
    • Způsob použití
    • Vedlejší účinky
    • Kontraindikace
    • Těhotenství
    • Interakce s jinými léky
    • Předávkování
    • Formulář vydání
    • Podmínky skladování
    • Složení

    Obalující léčivo Gaviscon v kontaktu se žaludkem tvoří ochranný film na povrchu sliznice. Alginát sodný po disociaci tvoří kyselinu alginovou, která je součástí ochranného filmu, má téměř neutrální pH. Lék pomáhá chránit stěny žaludku a zabraňuje podráždění jícnu u pacientů s gastroezofageálním refluxem.
    Lék se neabsorbuje do krevního oběhu a nemá žádný systémový účinek.

    Indikace pro použití

    Léčivo ve formě žvýkacích tablet a suspenze Gaviscon se používá k léčbě pacientů s gastroezofageálním refluxem, stejně jako žen během těhotenství trpícího pálením žáhy.
    Léčivo ve formě suspenze Gaviskon Forte je předepisováno pacientům trpícím gastroezofageálním refluxem se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy, stejně jako po provedení chirurgických zákroků, pacienti s kýlou jícnu.

    Způsob použití

    Žvýkací tablety Gaviscon:
    Lék se podává orálně. Tableta se žvýká, v případě potřeby může být tableta omyta malým množstvím tekutiny. Lék by měl být užíván po každém hlavním jídle a před spaním. Délka trvání léčby a dávka léčiva je určena ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta.
    Dospělí a dospívající nad 12 let jsou obvykle předepsány 2 - 4 tablety 4krát denně.
    Děti ve věku od 6 do 12 let jsou obvykle předepisovány 1-2 tablety léku 4krát denně.
    Délka léčby je obvykle nejvýše 1 týden. Pokud během této doby není pozorována pozitivní dynamika, měli byste kontaktovat svého lékaře.

    Pozastavení Gaviscon:
    Lék je určen pro orální podání. Před použitím lahvičky s lékem je třeba důkladně protřepat, aby se vytvořila jednotná suspenze. Lék se dávkuje lžičkou (objem odpovídá 5 ml). Suspenze se nesmí ředit vodou. Lék by měl být užíván po každém hlavním jídle a před spaním. Délka trvání léčby a dávka léčiva je určena ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta.
    Dospělí a adolescenti nad 12 let mají obvykle předepsáno 10–20 ml léku 4krát denně.
    Děti ve věku od 6 do 12 let jsou obvykle předepisovány 5-10 ml léku 4krát denně.
    Délka léčby je obvykle nejvýše 1 týden. Pokud během této doby není pozorována pozitivní dynamika, měli byste kontaktovat svého lékaře.

    Pozastavení Gaviscon Forte:
    Lék je určen pro orální podání. Před použitím lahvičky s lékem je třeba důkladně protřepat, aby se vytvořila jednotná suspenze. Lék se dávkuje lžičkou (objem odpovídá 5 ml) nebo odebráním léku přímo z vaku obsahujícího jednu dávku. Suspenze se nesmí ředit vodou. Lék by měl být užíván po každém hlavním jídle a před spaním. Délka trvání léčby a dávka léčiva je určena ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta.
    Dospělí a dospívající nad 12 let jsou obvykle předepsány 5–10 ml léku 4krát denně.
    Délka léčby je obvykle nejvýše 1 týden. Pokud během této doby není pozorována pozitivní dynamika, měli byste kontaktovat svého lékaře.
    Úprava dávkování u starších pacientů není nutná.

    Vedlejší účinky

    Lék je pacienty obvykle dobře snášen. V ojedinělých případech, zejména u pacientů se zvýšenou individuální citlivostí, byl zaznamenán vývoj alergických reakcí, včetně kožní vyrážky, kopřivky, bronchospasmu a anafylaktického šoku. S rozvojem reakcí z přecitlivělosti by měla léčba přestat užívat.
    Také u pacientů s hypoacidovými stavy došlo ke snížení účinnosti kyseliny chlorovodíkové.

    Kontraindikace

    Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva.
    Léčivo ve formě žvýkacích tablet není předepsáno pacientům s fenylketonurií.
    Lék se nepoužívá k léčbě dětí mladších 6 let, protože u pacientů této věkové skupiny nejsou k dispozici žádné údaje o účinnosti a bezpečnosti léčiva Gaviskon.
    Děti do 12 let, lék by měl být užíván na přísný předpis ošetřujícího lékaře.

    Pacienti, kteří dodržují dietu s nízkým obsahem sodíku, by měli vzít v úvahu, že 4 tablety přípravku obsahují 246 mg sodíku, 10 ml suspenze Gaviscon - 141 mg sodíku, 10 ml suspenze Gaviscon Forte - 106 mg sodíku a 78 mg draslíku.
    Pacienti trpící hyperkalcémií a nefrokalcinózou by měli vzít v úvahu, že 4 tablety léčiva obsahují 320 mg uhličitanu vápenatého, 10 ml suspenze - 200 mg uhličitanu vápenatého.

    Těhotenství

    Lék může být předepsán ženám během těhotenství ošetřujícím lékařem.
    Neexistují žádné kontraindikace pro užívání léčiva během laktace.

    Interakce s jinými léky

    Předávkování

    Při užívání léčiva v dávkách mnohem vyšších, než je doporučeno u pacientů, byl zaznamenán vývoj bolesti v epigastriu, nadýmání a abdominální distenze.
    V případě předávkování je indikováno vysazení léku. V případě potřeby proveďte symptomatickou léčbu.

    Formulář vydání

    Žvýkací tablety s příchutí máty, 8 ks v blistru, 2 blistry v krabici.
    Žvýkací tablety s citronovou příchutí 8 ks v blistru, 2 blistry v krabici.
    Suspenze pro perorální podání Gaviscon 150 nebo 300 ml v lahvích z tmavého skla, 1 lahvička v krabičce.
    Suspenze pro perorální podání přípravku Gaviscon Forte, 150 nebo 300 ml v lahvích z tmavého skla, 1 lahvička v krabičce.
    Perorální suspenze Gaviscon Forte v 10 ml sáčcích, 20 sáčcích v krabičce.

    Podmínky skladování

    Lék se doporučuje uchovávat na suchém místě mimo dosah přímého slunečního světla při teplotě ne vyšší než 25 stupňů Celsia.
    Doba použitelnosti léku, bez ohledu na formu uvolnění - 2 roky.
    Po prvním otevření lahvičky je doba použitelnosti suspenze 3 měsíce.

    Složení

    1 tableta žvýkacího léku Gaviscon obsahuje:
    Analginát sodný - 250 mg;
    Hydrogenuhličitan sodný - 133,5 mg;
    Uhličitan vápenatý - 80 mg;
    Pomocné látky, včetně aspartamu.

    5 ml suspenze léku Gaviscon obsahuje:
    Analginát sodný - 250 mg;
    Hydrogenuhličitan sodný - 133,5 mg;
    Uhličitan vápenatý - 80 mg;
    Pomocné látky, včetně máty peprné.

    5 ml suspenze léku Gaviscon Forte obsahuje:
    Analginát sodný - 500 mg;
    Hydrogenuhličitan draselný - 100 mg;
    Pomocné látky, včetně uhličitanu vápenatého.

    http://www.medcentre.com.ua/medikamenty/gaviskon.html

    Návod k použití suspenze Gaviscon: v jakých dávkách užívat lék a v jakých případech

    Instrukce pro použití suspenze Gaviscon ukazují, že léčivo, když je uvolněno do žaludku, okamžitě reaguje s kyselým obsahem a vytváří alginátový gel. Výsledný gel v reakci spojuje stěny žaludku a chrání je před negativními účinky kyseliny. Když regurgitace (házení obsahu žaludku do jícnu) má uklidňující účinek na jícen, což přispívá k rychlému "zhášení" pálení žáhy.

    Jaký druh drogy

    Gaviscon Suspenze je skupina antacidních látek. Léčivo patří k prostředkům, které eliminují problém zvýšené kyselosti žaludku, zatímco nemá vysoký účinek při potírání onemocnění gastrointestinálního traktu. Antacida patří do skupiny nouzové symptomatické péče. Dlouhodobá léčba pálení žáhy pouze Gaviscon nepřinese požadovaný výsledek. Při použití pozastavení se můžete spolehnout pouze na krátkodobý efekt. K eliminaci negativních symptomů však dochází během několika minut, což umožňuje osobě pokračovat v normálním životě bez pálení v hrudníku a krku.

    Suspenze je dostupná v lahvičkách po 100, 150 a 300 ml + sáčcích po 10 ml.

    Je to důležité. Suspenze Gaviscon není absorbována do krevního oběhu, má lokální směrový účinek, což umožňuje použití nástroje bez ohledu na komplikace.

    Jak si vzít

    Dávkování a léčba se vybírají individuálně s přihlédnutím k charakteristikám symptomů, které by měly být eliminovány, a věku pacienta.

    Lék se používá interně bez ředění a vody.

    Pro děti do 12 let by měl být předpis přísně odůvodněn a proveden lékařem. Vlastní léčba Gavisconu v tomto věku je nepřijatelná.

    • Od 6 do 12 let se suspenze podává od 5 do 10 ml po každém jídle a před spaním. Celková dávka by neměla překročit 40 ml za 24 hodin.
    • Dospělí a děti, které dosáhly věku 12 let, se dávka zvyšuje dvakrát a je 10-20 ml najednou, přípravek Gaviscon se užívá po jídle a před spaním. Nepřekračujte 80 ml denně.
    • Starší lidé mohou dostávat plnou dávku, nepotřebují korekci.
    • Pro onemocnění ledvin by mělo být dávkování léčiva sníženo na polovinu.
    • V nepřítomnosti nemocí, aby se odstranil pálení žáhy způsobené přejídáním nebo během těhotenství, je 10 ml suspenze dostačující jednorázově, v takových situacích není žádný odkaz na příjem potravy.
    • Léčba suspenzí forte je možná pouze ve věku 12 let, lék není předepisován dětem staršího věku.

    Je to důležité. Při použití léku z sáčkového sáčku by měl být lék nejprve natažen prsty.

    Užívání suspenze Gaviscon poskytuje úlevu odstraněním symptomu. Nemá vliv na příčinu, což znamená návrat „ohně“ v přítomnosti vážného onemocnění na konci působení léku.

    Použití suspenzí během těhotenství

    Během těhotenství a kojení, užívání léku nemá nepříznivý vliv na vývoj dítěte. Kontrolované studie ukázaly úplnou absenci negativních opatření na vývoj budoucího dítěte. Při kojení se lék nevylučuje do mateřského mléka, což je bezpečné při léčbě mladých matek pro pálení žáhy.

    Před zahájením léčby antacidy byste měli navštívit lékaře (gastroenterologa nebo praktického lékaře), který vám sdělí, jak se má suspenze Gaviscon užívat, aby se dosáhlo maximálního účinku, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu.

    Zvláštní pokyny

    Při onemocněních kardiovaskulárního systému a ledvin u osob, které dodržují dietu bez soli, je třeba vzít v úvahu složení suspenze. Gaviscon v množství 10 ml obsahuje 6,2 mmol sodíku. Účel léku pro osoby s těmito poruchami se provádí v poloviční dávce nebo pod kontrolou krevních parametrů.

    Samoléčba nesmí užívat lék déle než 2 týdny. Při absenci účinné léčby po 7 dnech je nutná konzultace s odborníkem.

    Práce nervového systému nemá vliv na podávání léku. Příjem pozastavení Gaviscon nevyžaduje zrušení práce s pohyblivými stroji nebo řízení vozidel.

    V jakých případech je přiřazen

    Gaviscon je předepisován jako symptomatická léčba stavů doprovázejících zvýšenou kyselost žaludeční šťávy a gastroezofageálního refluxu, a to: t

    • dyspepsie;
    • pálení žáhy;
    • křehký obsah žaludku;
    • pocit těžkosti nebo bolesti v žaludku po jídle;
    • biliární dyskineze;
    • zácpa v důsledku snížení funkce střevního motoru;
    • v časném pooperačním období, kdy je nutné chránit žaludeční sliznici před kyselými účinky;
    • během těhotenství.

    Kontraindikace, nežádoucí účinky a předávkování

    Kontraindikace

    Pozastavení Gaviscon není dovoleno přijímat děti do 6 let, Gaviscon Forte - až 12 let. S individuální intolerancí na složky léku, stejně jako významné porušení v ledvinách. V jiných případech je pacient dobře snášen a může být použit v jakémkoliv zdravotním stavu.

    Vedlejší účinky

    S osobní intolerancí na lék se může vyvinout kopřivka, bronchospasmus, anafylaktický šok. Zvláštní léčba mírných alergií není nutná. Zrušení prostředků přispívá k zániku negativní reakce. V případě bronchospasmu a anafylaktického šoku je nutná pohotovostní lékařská péče.

    Předávkování

    S nekontrolovanými léky může způsobit nadýmání. Není nutná žádná specifická léčba.

    Interakce s jinými léky

    Při užívání jiných léčiv Gaviscon užívejte méně než 2 hodiny. Uhličitan vápenatý má vliv na léčiva, zejména inhibitory histaminového receptoru, antibiotika, antipsychotika, glukokortikosteroidy.

    Je to důležité. Příjem antacida ovlivňuje aktivitu jiných léků, léky užívané nezávisle na lécích proti pálení žáhy by měly být užívány nebo po 2 hodinách.

    Analogy

    Kromě suspenze Gaviscon, při symptomatické léčbě pálení žáhy a říhání, jakož i dalších projevů zvýšeného obsahu kyselin v žaludeční šťávě, můžete použít strukturní analogy, které mají antacidní účinek a chrání žaludek a jícen před „pálením“ kyselým médiem.

    Pozastavení můžete nahradit:

    • potravinová soda;
    • renny;
    • gastalismus;
    • almagel;
    • Almagel A (má další anestetický účinek);
    • fosfalugel a další antacida.

    Skladování

    Podmínky skladování nevyžadují zvláštní zacházení. Skladovat ne déle než 3 roky od data výroby při teplotních podmínkách od 15 do 25 stupňů. Důležitou podmínkou je nedostatek přístupu pro děti. Skladování v chladničce není přípustné, mělo by být zlikvidováno při zmrazení výrobku. Po otevření lahvičky se suspenze má použít do 3 měsíců, proto je pro příležitostné použití vhodnější použít přípravek Gaviscon, který se vyrábí v 10 ml sáčcích.

    Lékárna dovolená podmínky

    Lék lze zakoupit v libovolné lékárně dle přání - Gaviscon Suspension není zařazen do seznamu léků na předpis.

    Je to důležité. Informace v tomto článku jsou prezentovány pouze pro informační účely a nelze je použít jako vodítko k samoobsluze. Příjem suspenze přípravku Gaviscon by měl být odůvodněn a potvrzen lékařem. Potřebný průběh, schéma aplikace a dávkování jsou vybírány odborníkem na základě stavu pacienta, současných patologických stavů a ​​věku.

    http://ozhivote.ru/suspenziya-geviskon/

    Návod k použití Geviskona ve formě suspenze

    Suspenze Gaviscon patří do antacidní skupiny. Je určen pro léčbu pálení žáhy a pro odstranění nepříjemných pocitů, které se mohou objevit po jídle a které budou podrobněji popsány Gavisconovou suspenzí.

    Existuje několik typů tohoto léku, které se liší ve formě uvolňování, množství účinné složky a samozřejmě dávky léčiva.

    Suspenze Gaviscon - návod k použití vám pomůže vybrat správnou dávku léku. Než začnete používat, musíte se poradit s lékařem.

    Berete lék déle než sedm dní? Efekt není viditelný? Musíte navštívit specialistu.

    Forma uvolnění, složení a balení

    Lék je obvykle k dispozici:

    • Gaviscon suspenze;
    • Gaviscon Forte (suspenze) se stává jednou ze dvou příchutí: máty peprné nebo anýzu;
    • Gaviscon tablety - žvýkací tablety s příchutí citronu nebo máty;
    • Gaviscon Double Action - tablety na žvýkání a žvýkání.
    1. V 10 ml suspenze Gaviscon (perorální podání) je alginát sodný (500 mg), hydrogenuhličitan sodný (267 mg), uhličitan vápenatý (160 mg).
    2. V 10 ml přípravku Heviskon Forte (pro vnitřní použití) se nachází alginát sodný (1000 mg), hydrogenuhličitan draselný (200 mg). Gaviscon Forte, stejně jako Gaviscon, obsahuje uhličitan vápenatý, ale v Gaviscon Forte je považován za další látku;
    3. Jedna tableta přípravku Gaviscon obsahuje alginát sodný 250 mg, uhličitan vápenatý 80 mg a hydrogenuhličitan sodný 133,5 mg.
    4. Mezi další látky patří suspenze Gaviscon Forte a Gavisconia: karbomer, methylparahydroxybezoát, sacharinát sodný, propylparahydroxybenzoát, hydroxid sodný, pepermintový olej, čištěná voda.
    5. Jako další látky v tabletách přípravku Gaviscon jsou: makrogol, mannitol, stearát hořečnatý, kopovidon, aspartam, aroma (s příchutí citronu a mátovou příchutí) a acesulfam draselný.
    6. Gaviscon Double Action je k dispozici ve dvou typech: suspenze - lék se užívá pouze v tabletkách, prodávaných v pytlích o hmotnosti 10 mg nebo 150 mg lahví (často se také nacházejí v lahvích 200, 300 a 600 mg).
    7. Existuje další možnost - žvýkací tablety, které obsahují všechny potřebné látky, stejně jako suspenze, množství každé látky je dvakrát menší než v suspenzi. V suspenzi (v 10 ml) se nachází hydrogenuhličitan sodný (213 mg), alginát sodný (500 mg), uhličitan vápenatý (325 mg).

    Jednou z hlavních příčin zácpy a průjmu je použití různých léků. Chcete-li zlepšit výkon po užívání léků, musíte pít jednoduchý lék každý den.

    Farmakologický účinek

    Gaviscon je antacidum. Kyselé prostředí žaludku přispívá k přeměně Geviskonu na valginatny gel s hodnotou pH nula.

    Kromě toho se v žaludeční sliznici vytvoří film, který zabraňuje rozvoji gastroezofageálního refluxu. Když se jídlo dostane do jícnového traktu, chrání gel sliznice z různých podráždění.

    Příchozí lék v oběhovém systému neovlivňuje farmakodynamiku.

    Indikace pro použití

    Suspenze přípravku Gaviscon je předepisována pro tyto příznaky:

    Někteří lidé mají pocit po jídle, jako by na těžký kámen na žaludek.

    Lékaři odhalují tajemství některých dalších vlastností drogy.

    Speciální ochranný film vzniklý při podávání přípravku Gaviscon v suspenzi, jako by sám přitahoval nadbytečné soli, žlučové kyseliny a enzym pepsin, což jim brání v dalším poškození povrchu sliznice.

    Kontraindikace

    V jakých případech nelze lék použít:

    • Pokud pacient užívá přípravek Gaviscon a vykazuje nadměrnou citlivost, projevují se alergie jako bronchiální spazmus, kopřivka a anafylaxe. S projevem těchto příznaků je přísně zakázáno přijímat léky.
    • Mladší studenti v tabletách Gaviscon jsou předepisováni s maximální opatrností. Konkrétně upravili množství použitého léku.
    • Děti předškolního věku, Gaviscon je přísně zakázáno.
    • Mladší studenti Gaviscon Forte jsou kategoricky zakázáni.
    • Pacienti trpící nadměrnou náchylností k hlavním prvkům léčiva.
    • Se zvláštní opatrností je nutné léčit příjem léků u pacientů, kteří mají v krvi a urolitiáze příliš mnoho vápníku.

    Způsob aplikace a dávkovací režim

    Před použitím jakéhokoli léku je důležité seznámit se s pokyny a poradit se s lékařem.

    Metoda použití Gavisconu přímo závisí na jeho verzi.

    Gaviscon zavěšení

    To je vzat uvnitř, předtím, než vezme lék, to je žádoucí protřepat láhev, pro jednotnost obsahu.

    Vezměte suspenzi do čajové lžičky (jedna čajová lžička léku je 5 ml, suspenze), ředěná kapalinou je přísně zakázána. Užívá se denně, kdykoli jí pacient a rozhodně před spaním.

    Obvykle je způsob použití následující:

    • Pacienti starší 20 let a děti staršího věku by měli užívat čtyřikrát denně, 10-20 ml suspenze Gaviscon;
    • Předškolním dětem se obvykle předepisuje příjem suspenze Gaviscon čtyřikrát denně, ne více než 10 ml na dávku.

    Maximální doba léčby by neměla překročit jeden týden. Pokud po sedmi dnech léčby nedošlo k žádné změně k lepšímu, měli byste okamžitě navštívit lékaře.

    Žvýkací tablety

    Stejně jako suspenze je nutné je používat ústně, důkladně je žvýkat, je-li potřeba pít vodu, vezměte si ji až poté, co jedli pevně a bez selhání před spaním.

    Lékař by měl určit délku léčby a dávku.

    Režim léku závisí na věku a může vypadat takto:

    • Pacientům od 12 let se předepisují 2 až 4 tablety po jednom;
    • Děti od šesti do dvanácti užívají 1 až 2 tablety rozděleny do čtyř dávek.

    Přípravek Gaviscon by měl být užíván přesně sedm dní, pokud se po skončení kurzu pacientův stav nezmění, je naléhavé, aby se rychle uběhl na lékaře.

    Gaviscon Forte (jako pozastavení)

    Stejně jako v předchozích dvou případech se aplikuje perorálně, před jejím použitím se musí třepat tak, aby suspenze byla homogenní.

    Dávka se měří lžičkou nebo jednoduchým použitím obsahu jednoho sáčku. Při užívání suspenze se tekutina nerozředí. Lék musí být použit po jídle a vždy před spaním.

    Léčbu a jednorázovou dávku léku stanoví lékař individuálně. Užívejte lék se doporučuje po dobu sedmi dnů. Pokud onemocnění není horší, měli byste se poradit s lékařem, abyste objasnili diagnózu nebo změnili léčebný režim.

    Příběhy našich čtenářů!
    "Nejdřív jsem použil lék během útoků, a pak jsem se vydal na cestu a byl jsem překvapen výsledkem - jím to, co chci, a žaludek se chová jako zdravý. Myslel jsem dlouho na léčení, ale nemohl jsem najít optimální lék."

    Nezapomeňte zkusit, zda je problém se žaludkem. Úplně jsem se zbavil pálení žáhy a zažívacích problémů, ne nadýchání po každém jídle. Skvělý výsledek!

    Vedlejší účinky

    Farmakologický přípravek Gaviscon je všemi pacienty dobře snášen, neprojevuje se jako nežádoucí účinek. Byly zaznamenány neobvyklé momenty, kdy došlo k alergické reakci z léku.

    Pokud překročíte dávku, může být nadýmání. Aby se zabránilo vedlejším účinkům, je někdy vhodné použít symptomatickou léčbu.

    Předávkování

    Zvláště těžké symptomy během předávkování se nevyskytují, pouze abdominální distenze.

    Použití v průběhu březosti a laktace

    Nejdůležitějším bodem užívání farmakologické látky.

    Málo prostředků je vynikající v pomoci s výše uvedenými příznaky a je dovoleno těhotným ženám.

    Gaviscon je povolen pro použití ženami na místě.

    Pokud je nutné užívat tento přípravek během kojení, je nutná konzultace s pediatrem a pod jeho dohledem.

    Recept E. Malysheva ze zácpy

    Moji milí, normalizovat trávení a stolici, odstranit zácpu, ne drahé pilulky vám pomůže, ale nejjednodušší populární, dlouho zapomenutý recept. Záznam brzy vařit 1 lžíce. lžíce.

    Použití v dětství

    Použití přípravku Gaviscon pro děti:

    • Děti předškolní nástroje je přísně zakázáno.
    • Děti mladšího školního věku Gaviscon předepsal po jídle ne více než 10 ml (a ne méně než 5) a neuspěl před spaním. Za den můžete konzumovat maximálně 40 ml produktu.

    Během diety je důležité si uvědomit, že deset ml suspenze se rovná 141 mg sodíku.

    Trvala léčba déle než týden? Naléhavě informujte lékaře, abyste zjistili podrobnosti o další léčbě.

    Mohou být pacienti s poruchou funkce ledvin léčeni tímto lékem?

    Pacienti s onemocněním ledvin si musí pamatovat, že ve čtyřech tabletách přípravku Gaviscon je kapacita sodíku 246 mg.

    Před zahájením léčby přípravkem Gaviscon je proto nutné podstoupit úplné vyšetření v léčebném zařízení a užívat lék se svolením ošetřujícího lékaře. Vlastní ošetření je přísně zakázáno.

    Použití pro osoby v důchodovém věku

    Je lepší, aby dospělí, teenageři nebo důchodci užili hned po jídle ne více než dvacet mg, ale ne méně než 10 mg, pokud byla diagnóza provedena dříve. Maximální počet, který mohou pacienti konzumovat v této kategorii denně, je osmdesát ml.

    Zvláštní pokyny

    Vzhledem k tomu, že přípravek Gaviscon obsahuje velké množství sodíku, je nutné být velmi opatrný při dodržování diety bez soli, u pacientů se srdečním selháním, u pacientů s poruchou funkce ledvin.

    Přítomnost uhličitanu vápenatého varuje pacienty před opatrností při použití léčiva, zejména trpícího hyperkalcémií.

    Existují také pacienti, kteří mají opakující se tvorbu ledvinového kamene.

    Utrpení fenylketonurií, Gaviscon, je naprosto kontraindikováno, protože aspartam je zahrnut.

    Pokud se po sedmi dnech znovu projeví dyspepsie, musíte znovu určit celkový stav.

    Použití přípravku Gaviscon neovlivňuje schopnost řídit vozidlo.

    Lékové interakce

    Pokud pacient užívá přípravek Gaviscon, mohou být jiné léky spotřebovány nejdříve dvě hodiny po spotřebování suspenze.

    Vzorec léku zahrnuje uhličitan vápenatý, který může nějak ovlivnit účinnost jiných léků.

    Podmínky skladování

    Pro záchranu léku pro další použití není nutné dodržovat zvláštní režimy.

    Suspenze může být skladována nejdéle tři roky od data výroby, teplota by neměla překročit 25 stupňů a neměla by být menší než 15 stupňů.

    Je třeba mít na paměti, že děti by se neměly dostat k léku.

    Uchovávání léku v chladničce je přísně zakázáno, pokud lék zamrzne, musí být recyklován.

    Po otevření lahve může být lahvička používána nejdéle tři měsíce, proto je vhodnější použít lék v jednoduchých sáčcích.

    Lékárna dovolená podmínky

    Získání léčiva je dostupné v každé lékárně. Suspenze přípravku Gaviscon se nepovažuje za lék na předpis.

    Gaviscon náklady

    Různé lékárny mají pro společnost Gaviscon různé ceny, a to z důvodu různých prémií, které si jejich majitelé nastavili, takže si můžete obvykle koupit Gaviscon za tyto ceny:

    • Žvýkací tablety v průměru od 200 do 270 rublů;
    • Suspenze v rozmezí od 230 do 340 rublů;
    • Gaviscon Forte od 340 do 410 rublů.

    Analogové přípravky

    Analogy podle vzorce, složení a farmakologických účinků jsou považovány za takové léky:

    • Renny průměrná cena léku 150 rublů. Používá se při narušení ledvin;
    • Průměrná cena Domrid od 200 rublů. Léčivo s antiemetickým účinkem;
    • Pepsan průměrné náklady od 370 rublů. Používá se jako protizánětlivé činidlo, které snižuje obsah kyselin v žaludeční šťávě;
    • Průměrná cena za stravu je 127 rublů. Reguluje úroveň kyselosti žaludeční šťávy;
    • Domácí průměrné náklady na 310 rublů. Přispívá k urychlení vyprazdňování žaludku;
    • Neosmektin průměrné náklady 130 rublů. Zlepšuje gastroprotektivní vlastnosti žaludečního hlenu;
    • Maalox průměrná cena od 220 rublů. Pomáhá snižovat dopad škodlivých faktorů;
    • Phosphalugel průměrné náklady 170 rublů. Odstraňuje plyny, toxiny a mikroorganismy.
    http://gastro911.com/lechenie/lechebnie-preparati/geviskon-suspenziya.html

    Heviscon

    Ral Perorální suspenze (máta) je viskózní, neprůhledná, od téměř bílé až krémové barvy, s vůní máty.

    Pomocné látky: karbomer - 65 mg, methylparahydroxybenzoát - 40 mg, propylparaben - 6 mg, sacharinát sodný - 10 mg, mátový olej - 1 mg, hydroxid sodný - 26,667 mg, čištěná voda - do 10 ml.

    100 ml - tmavé skleněné lahve s kontrolou prvního otvoru.
    150 ml - tmavé skleněné lahve s kontrolou prvního otvoru.
    300 ml - tmavé skleněné lahve s ovládáním prvního otvoru.

    Mechanismus účinku léku Gaviscon nezávisí na absorpci do systémové cirkulace.

    - děti do 6 let;

    - přecitlivělost na léčivo.

    Lék se používá uvnitř.

    Dospělí a děti starší 12 let jsou předepsány v dávce 10–20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

    Děti ve věku 6-12 let jmenují 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

    U starších pacientů není nutná úprava dávky.

    Příznaky: nadýmání.

    Léčba: symptomatická léčba.

    10 ml suspenze obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíku, což je třeba zvážit, pokud potřebujete dodržovat dietu s omezeným obsahem soli (s městnavým srdečním selháním, s poruchou funkce ledvin).

    Pokud nedojde ke zlepšení během 7 dnů, poraďte se s lékařem.

    Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

    Droga neovlivňuje schopnost řídit vozidla a mechanismy, ani třídy jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

    Otevřené kontrolované studie zahrnující 281 těhotných žen a kumulované zkušenosti s podáváním přípravku neprokázaly žádné významné nežádoucí účinky přípravku Gaviscon na těhotenství nebo na zdraví plodu a novorozence.

    Přípravek Gaviscon lze používat během těhotenství a během kojení.

    Užívání léku je kontraindikováno u dětí mladších 6 let.

    Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

    http://health.mail.ru/drug/gaviscon_1/

    Gaviscon - návod k použití, analogy, recenze a formy uvolňování (forte suspenze v sáčcích nebo sirupu, gel, 250 mg tablety) léčiva k léčbě pálení žáhy a zvýšené kyselosti žaludeční šťávy u dospělých, dětí a během těhotenství. Složení

    V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Gaviskon. Prezentované recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léku, stejně jako názory lékařů odborníků na používání přípravku Gaviscon ve své praxi. Velký požadavek na aktivnější přidávání zpětné vazby k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se této nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, což výrobce nemusí v anotaci uvést. Analogy gaviscony s dostupnými strukturními analogy. Používá se k léčbě pálení žáhy a kyselosti žaludeční šťávy u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení léčiva.

    Gaviscon - antacidum. Po požití lék rychle reaguje s kyselým obsahem žaludku. Vzniká alginátový gel, který zabraňuje vzniku gastroezofageálního refluxu. Během regurgitace vstupuje gel do jícnu spíše než obsah žaludku, kde snižuje podráždění sliznice.

    Složení

    Alginát sodný + hydrogenuhličitan sodný + uhličitan vápenatý + excipienty (tablety a suspenze).

    Alginát sodný + hydrogenuhličitan draselný + pomocné látky (suspenze Forte, která se někdy mylně nazývá gel nebo sirup).

    Farmakokinetika

    Mechanismus účinku léku Gaviscon nezávisí na absorpci do systémové cirkulace.

    Indikace

    • symptomatická léčba dyspepsie spojená se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy a gastroezofageálním refluxem (pálení žáhy, kyselé řití, pocit těžkosti v žaludku po jídle, včetně těhotenství).

    Formy propuštění

    Suspenze pro perorální podání.

    Žvýkací tablety 250 mg.

    Perorální suspenze (Gaviscon Forte).

    Žvýkací tablety (Gaviscon Double Action).

    Pokyny pro použití a režim

    Lék je předepsán pro dospělé a děti starší 12 let, 10-20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

    Děti 6-12 let jmenují 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

    U starších pacientů není nutná změna dávky.

    Lék je předepsán ústy (důkladné žvýkání) pro dospělé a děti starší 12 let, 2-4 tablety po každém jídle a před spaním.

    Děti do 12 let, dávkovací režim nastaví lékaře.

    Léčivo se podává perorálně dospělým a dětem nad 12 let po 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

    Při použití sáčků před otevřením by měly být hnětačky promíchány.

    Vedlejší účinky

    Kontraindikace

    • věk dětí do 6 let (pozastavení), do 12 let (pozastavení Forte);
    • přecitlivělost na léčivo.

    Použití v průběhu březosti a laktace

    Možná použití přípravku Geviskona během těhotenství a kojení (kojení).

    Použití u dětí

    Děti 6-12 let jmenují 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml.

    Kontraindikován u dětí do 6 let.

    Zvláštní pokyny

    10 ml suspenze obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíku. To je třeba zvážit, pokud je nutné dodržovat dietu s omezeným obsahem soli (s městnavým srdečním selháním, s poruchou funkce ledvin).

    Pokud nedojde ke zlepšení během 7 dnů, poraďte se s lékařem.

    Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

    Vliv na schopnost řídit motorové transportní a kontrolní mechanismy chybí.

    Lékové interakce

    Lékové interakce lék Gaviskon není nainstalován.

    Analogy Gaviscon Drug

    Strukturní analogy a analogy pro farmakologickou skupinu antacidních přípravků:

    • Přísada vápníku;
    • Adjuhlux;
    • Aktal;
    • Almagel Neo;
    • Almagel;
    • Almol;
    • Alfogel;
    • Alugastrin;
    • Alumag;
    • Anacid Forte;
    • Antarit;
    • Bikarbon;
    • Gastal;
    • Gasterin;
    • Gastracid;
    • Žaludeční;
    • Gastroramazol;
    • Dvojitá akce Gaviscon;
    • Gaviscon Forte;
    • Gelusil;
    • Gelusil lak;
    • Gelusil;
    • Gestid;
    • Dyegin;
    • Uhličitan vápenatý;
    • Lněná semena;
    • Maalox;
    • Maalox mini;
    • Magalfil 800;
    • Magnatol;
    • Magnistad;
    • Uhličitan hořečnatý;
    • Oxid hořečnatý;
    • Mléko Magnesia;
    • Hydrogenuhličitan sodný;
    • Hydrogenuhličitan sodný;
    • PeeHoo;
    • Relzer;
    • Rennie;
    • Rivolox;
    • RioFast;
    • Rokzhel;
    • Rutacid;
    • Simalgel VM;
    • Scralight;
    • Taltsid;
    • Tams;
    • Tannacomp;
    • Tisatsid;
    • Topalkan;
    • Fosfalugel;
    • Andrewsův antacid;
    • Andrews Liver Salt.
    http://instrukciya-otzyvy.ru/563-geviskon-po-primeneniyu-analogi-suspenziya-forte-v-paketikah-sirop-gel-tabletki.html

    Tablety, gel, suspenze Gaviscon: návod, ceny a recenze

    V tomto lékařském článku lze nalézt s drogou Gaviskon. Návod k použití objasní, v jakých případech je možné užívat suspenzi, gel nebo tablety, které pomáhají léku, jaké jsou indikace pro použití, kontraindikace a vedlejší účinky. Anotace uvádí formu uvolňování léku a jeho složení.

    V článku mohou lékaři a spotřebitelé o společnosti Gaviscon zanechat pouze skutečné recenze, z nichž můžete zjistit, zda lék pomohl při léčbě pálení žáhy a zvýšení kyselosti žaludeční šťávy u dospělých a dětí, pro které je předepsáno více. V manuálu jsou uvedeny analogie Gavisconu, ceny léků v lékárnách a jejich použití v těhotenství. Antacidní léky je Gaviscon. Návody k použití naznačují užívání suspenze forte v sáčcích nebo sirupu, gel, 250 mg tablety pro pálení žáhy, symptomy dyspepsie.

    Forma uvolnění a složení

    Gaviscon je dostupný v následujících dávkových formách: t

    1. Žvýkací tablety 250 mg.
    2. Suspenze pro perorální podání.
    3. Žvýkací tablety (Gaviscon Double Action).
    4. Perorální suspenze (Gaviscon Forte).

    Složení suspenze (10 ml) - účinné látky:

    • alginát sodný - 0,5 g;
    • hydrogenuhličitan sodný - 0,267 g;
    • uhličitan vápenatý - 0,16 g

    Složení tablet - aktivní složky: t

    • alginát sodný - 0,25 g;
    • hydrogenuhličitan sodný - 0,1335 g;
    • uhličitan vápenatý - 0,08 g

    Farmakologický účinek

    Vzhledem ke složitému účinku hlavních účinných látek tablety přípravku Gaviscon po požití v lumen žaludku vzniká alginátový gel, který neutralizuje vodíkové ionty kyseliny chlorovodíkové, které jsou odpovědné za kyselost média. Reakce vytvořeného alginátového gelu je neutrální.

    Vytváří také ochranný film na povrchu sliznice žaludku, který jej chrání před škodlivými účinky kyseliny chlorovodíkové a agresivních chemických sloučenin. Takový ochranný film zabraňuje refluxu obsahu žaludku do dolního jícnu. V případě refluxu (gastroezofageální reflux) gel zabraňuje poškození sliznice jícnu.

    Po vyjmutí tablety Gaviscon uvnitř mají její aktivní složky terapeutický účinek přímo v žaludku a jícnu, prakticky se nevstřebávají do systémového oběhu.

    Indikace pro použití

    Co Gaviscon pomáhá? Tablety a sirup jsou předepsány pro odstranění:

    • nepohodlí po jídle;
    • symptomy, které se vyskytnou, když se zvýší kyselost žaludku a obsah se vrhne do jícnu (kyselina řasná, pálení žáhy, těžkost žaludku, včetně užívání během těhotenství);
    • těžkosti v žaludku.

    Návod k použití

    Gaviscon zavěšení

    Lék je předepsán pro dospělé a děti starší 12 let, 10-20 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 80 ml.

    Děti 6-12 let jmenují 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml. U starších pacientů není nutná změna dávky.

    Žvýkací tablety

    Lék je předepsán ústy (důkladné žvýkání) pro dospělé a děti starší 12 let, 2-4 tablety po každém jídle a před spaním. Děti do 12 let, dávkovací režim nastaví lékaře.

    Pozastavení Forte

    Léčivo se podává perorálně dospělým a dětem nad 12 let po 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml. Při použití sáčků před otevřením by měly být hnětačky promíchány.

    Kontraindikace

    Přípravek Gaviscon je kontraindikován u dětí do 6 let (pro suspenzi), dětí do 12 let (u tablet) av případě zvýšené individuální citlivosti na kteroukoli ze složek. Tablety nelze užívat s fenylketonurií.

    Relativní kontraindikace tablet přípravku Gaviscon (stavy, ve kterých je třeba se poradit s lékařem před užitím léku): hyperkalcémie, nefrokalcinóza a urolitiáza s tvorbou oxalátů, městnavým srdečním selháním, poruchou funkce ledvin.

    Vedlejší účinky

    Po užití tablet Gaviscon nebyly hlášeny žádné významné vedlejší účinky. Snad rozvoj alergické reakce, která se projevuje vyrážkou na kůži a jejím svěděním. Menší pravděpodobnost vzniku kopřivky (charakteristická vyrážka a otok kůže, připomínající kopřivu kopřivy).

    Závažné alergické reakce po užití léku ve formě angioedémového angioedému (výrazný otok kůže a podkožní tkáně na obličeji, vnější pohlavní orgány) nebo anafylaktický šok (progresivní snížení krevního tlaku a selhání vícečetných orgánů) nebyly registrovány.

    Děti, těhotenství a kojení

    Možná použití přípravku Geviskona během těhotenství a kojení (kojení).

    Použití u dětí

    Děti 6-12 let jmenují 5-10 ml po jídle a před spaním. Maximální denní dávka je 40 ml. Kontraindikován u dětí do 6 let.

    Zvláštní pokyny

    Pokud po týdnu léčení léky symptomy přetrvávají, pacient by se měl poradit s lékařem, aby provedl revizi léčby. Přípravek Gaviscon nemá žádné teratogenní, embryotoxické a mutagenní účinky, takže lék mohou užívat těhotné a kojící ženy.

    Přípravek obsahuje sodík: 10 ml suspenze - 141 mg (6,2 mmol), 4 tablety - 246 mg (10,8 mmol). To by mělo být zváženo u pacientů s poruchou funkce ledvin, městnavým srdečním selháním, po dietě s omezeným obsahem soli.

    1 tableta obsahuje 320 mg uhličitanu vápenatého, což by mělo být vzato v úvahu u pacientů s nefrokalcinózou, hyperkalcémií, urolitiázou s tvorbou oxalátů, při léčbě přípravkem Gaviscon opatrně.

    Vzhledem k tomu, že tablety obsahují aspartam, neměly by být podávány pacientům s fenylketonurií. Pacienti s diabetem mohou užívat tablety Gaviscon, protože aspartam se používá jako sladidlo.

    Lék neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí a schopnost soustředit pozornost nezbytnou k provádění potenciálně nebezpečných typů práce, včetně řízení.

    Lékové interakce

    Pokud je to nutné, léčba jinými léky, interval mezi příjmem přípravku Gaviscon Double Action by měl být nejméně dvě hodiny.

    Analogy

    Struktura určuje analogy:

    1. Gasterin.
    2. Hydrogenuhličitan sodný.
    3. Tams.
    4. Gastal.
    5. Rennie.
    6. Rokzhel
    7. Hydrogenuhličitan sodný.
    8. Almagel.
    9. Ajflux.
    10. Tisatsid.
    11. Lněná semena.
    12. Scralight
    13. Relcer
    14. Gelusil.
    15. Mléko magnézie.
    16. Přísada vápníku.
    17. Uhličitan vápenatý.
    18. Gastratsid.
    19. Alugastrin.
    20. PeeHoo.
    21. Tannacom
    22. Uhličitan hořečnatý zásaditý.
    23. Dygin.
    24. Bicarbon
    25. Topalkan.
    26. RioFast.
    27. Alumag.
    28. Anacidní forte.
    29. Phosphalugel.
    30. Almagel Neo.
    31. Gelusil.
    32. Almol.
    33. Gelusil lak.
    34. Dvojitá akce Gaviscon.
    35. Magnatol.
    36. Gestid.
    37. Andrews antacida.
    38. Gastroramazol.
    39. Antareyt.
    40. Rutacid
    41. Žaludeční.
    42. Akt.
    43. Magalfil 800
    44. Taltsid.
    45. Alfogele.
    46. Maalox mini.
    47. Magnistad.
    48. Oxid hořečnatý.
    49. Andrews Liver Salt.
    50. Rivolox.
    51. Simalgel VM.
    52. Gaviscon Forte.
    53. Maaloxe.

    Rekreační podmínky a cena

    Průměrná cena Gaviscon (žvýkací tablet číslo 12) v Moskvě je 168 rublů. Cena Gaviscon Dvojčinná suspenze mincovny, 150 ml - 286 rublů. Je vydáván bez lékařského předpisu.

    Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladovací teplota suspenze je 15–25 C, tablety - do 30 C. Doba použitelnosti: suspenze - 3 roky, žvýkací tablety - 2 roky.

    http://instrukciya-po-primeneniyu.ru/geviskon.html
  • Publikace Pankreatitida